Životný štýlVegetariáni + Vegáni

Balíček Vegetariáni a Vegáni obsahuje parametre, ktoré môžu poukázať na nedostatok niektorých látok v strave vegánov a vegetariánov. Obsahuje základné parametre (glukóza, funkcia obličiek - urea, kreatinín, moč chemicky a sediment, pečeňové testy - celkový bilirubín, ALT, lipidový metabolizmus - cholesterol, triacylglyceroly), stanovenie celkových bielkovín a albumínu (či je dostatočný príjem bielkovín), základný ionogram (nátrium, kálium, kalcium). O možnej prítomnosti anémie nás informuje vyšetrenie krvného obrazu, železa, transferínu a feritínu, o dostatočnom prísune kyseliny listovej a B12 stanovenie týchto vitamínov a homocysteínu.

Balíček Alergie - inhalačný panel je určený ako skríningové vyšetrenie pri podozrení na
inhalačnú alergiu. Ide o stanovenie základných krvných parametrov, ktoré napovedajú
na prítomnosť alergie - krvný obraz s počtom eozinofilov, celkové IgE, špecifické IgE
proti 20 najčastejším inhalačným alergénom (tomka, reznačka, timotejka, jelša, breza,
lieska, dub, ambrózia, palina, skorocel, D.pteron., D.farinae, mačka, pes, kôň, Pen.
notatum, Clad.herbarum, Asp.fumigatus, Alt.alternata). Nakoľko ide o krvné testy, je
nevyhnutné správne načasovanie odberu

Vyšetrenie obsahuje

Kategória: PREVENCIA CHOROB
Bioch: Glu, urea, krea, bil celk, ALT, chci, TAG, LDL, HDL, TSH, fT4, moč chem+sed/ Hem: KO+dif
  • Bioch: Glu, Urea, Krea, CB, Alb, Bil, ALT, Chol, TAG Na, K, Ca, B12, Foláty, Fe, Trf, sat Trf, Ferit, Homocyst, moč chem.+sed.
  • Hem: KO+dif

Pokyny pred odberom

  • Pred odberom je potrebné dodržiavať pitný režim (čistá voda).
  • Na odber je potrebné prísť nalačno.
  • Na odber je potrebné doniesť vzorku ranného moču.
  • Odbery detí mladších ako 15 rokov v laboratóriu nevykonávame. Na vyšetrenie môže prísť mladistvý od 15. roku života v sprievode zákonného zástupcu, ktorý udelí súhlas na odber biologického materiálu svojho dieťaťa.

Vegetariáni + Vegáni

Naše vyšetrenia

Pripravili sme pre vás balíčky najžiadanejších vyšetrení, ktoré sme usporiadali do prehľadných kategórií.

Ak si neviete vybrať z našej ponuky, využite službu konzultácie s laboratórnym lekárom.

Recenzie od pacientov

Marco
(Iné (mimo zoznam))
Rýchle vyšetrenie a rozbor krvi na vlastnú žiadosť. - Výsledky testov ešte v ten istý deň, pokiaľ sa nevyžaduje poslanie špeciálnych vyšetrení, ktoré sa zasielajú do BA. Ústretový personál, veľmi pekne, čisté zariadenie, človek sa vôbec necíti ako v nemocnici.
Michal
(HIV a Syfilis)
Dobrý deň, ja som sa rozhodol pre vaše pracovisko na Mýtnej ulici pre vysoko profesionálny a hlavne ľudský prístup vašej zamestnankyne (žiaľ meno si nepamätám), ktorá tu vykonáva odbery. Aj toto, teda jej prístup, je dôvod, prečo vaše pracovisko odporúčam mojim známym a v budúcnosti, ak znova budem potrebovať služby, ktoré ponúkate, vyhľadám vaše pracovisko na Mýtnej ulici. V neposlednom rade veľmi pozitívne oceňujem zasielanie výsledkov online. Veľmi to uľahčuje a zrýchľuje celý proces. Za vaše služby ďakujem.
Katarína
(Iné (mimo zoznam))
S návštevou a hematologickým odberom som bola veľmi spokojná. Výborný prístup, cítila som sa ako klient. Veľký rozdiel oproti statným nemocničným zariadeniam. Už len milé usmiate tváre personálu, ktoré pozdravia, potešia :) Žiaľ, to nie je štandardom v statných zariadeniach, ktoré som navštívila. Oceňujem aj komunikáciu, priestory, presnosť, ...
Zatvoriť popup