Zdravie ženyLiquid-based cytológia

LBC set si môžete kúpiť online alebo osobne v našich odberových centrách. Samotné vyšetrenie vám vykoná váš ošetrujúci lekár (gynekológ). Zoznam ďalších lekárov, ktorých môžete osloviť so žiadosťou o toto vyšetrenie nájdete aj na internetovej stránke www.cytologia.sk v menu Kam na vyšetrenie.

Rakovina krčka maternice je zákerné ochorenie, ktoré spôsobuje ľudský papilomavírus, HPV, ktorý sa prenáša pri pohlavnom styku alebo pri intímnom kontakte s infikovanou kožou vonkajších pohlavných orgánov a konečníka.

LBC je najmodernejšie cytologické vyšetrenie na spoľahlivé zachytenie nádorových zmien buniek krčka maternice už v ich včasných štádiách. V laboratóriách Medicyt používame pri vyhodnocovaní cytologických preparátov ako jediní na Slovensku počítačom riadený automatický mikroskop, ktorý pracuje nepretržite 24 hodín denne a rozpozná aj tie najmenšie zmeny, ktoré by mohli ľudskému oku uniknúť. Spoľahlivý výsledok vyšetrenia tak prechádza dvojitou kontrolou – automatického mikroskopu aj lekára cytológa. Odberovú súpravu, nevyhnutná súčasť na vykonanie vyšetrenia, zašleme priamo k vám domov. Pred odberom ju nepoškodenú odovzdajte lekárovi, ktorý vám odber vykoná.

Ak váš lekár nesúhlasí s vykonaním vyšetrenia kontaktujte nás na bezplatnom čísle 0800 400 800 a my vám odporúčime niektorého zo spolupracujúcich lekárov.

Výsledok vyšetrenia interpretuje zásadne lekár priamo pacientke. Laboratórium výsledky vyšetrení (s ohľadom na rešpektovanie úlohy lekára pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti) nemôže poskytnúť.

Viac informácií nájdete na www.zenskeveci.com

Liquid-based cytológia

  • Objednajte sa do jedného z dostupných odberových miest.

Naše vyšetrenia

Pripravili sme pre vás balíčky najžiadanejších vyšetrení, ktoré sme usporiadali do prehľadných kategórií.

Ak si neviete vybrať z našej ponuky, využite službu konzultácie s laboratórnym lekárom.

Recenzie od pacientov

Petra z Bratislavy
(LBC)
Toto vyšetrenie odporúčam každej žene, ktorá chce zvýšiť svoje šance na odhalenie predrakovinového stavu na maximum. Ďakujem, že také niečo existuje, veľmi mi to pomohlo.
Jana z Bratislavy
(LBC)
LBC cytológia dokáže absolútne presne a oveľa precíznejšie ako tá klasická analyzovať bunky zo steru a odhaliť aj tie najnepatrnejšie zmeny. Keďže sa tento prístroj nikdy neunaví a dokáže až 4-krát presnejšie zachytiť prítomnosť zákernej rakoviny krčka maternice, bola som po ďalšom telefonáte od môjho lekára absolútne pokojná. Tých 25 eur za vyšetrenie, ktoré síce neprepláca poisťovňa, stálo za to a informácie o LBC cytológii som už posunula ďalším kamarátkam aj sestre.
Martina z Popradu
(LBC)
Pomocou špeciálneho vyšetrenia LBC metódou mi zistili, že na krčku maternice mám choré bunky, ktoré musia preč, lebo sa časom môžu zmeniť na rakovinu. Musela som podstúpiť tzv. konizáciu krčka maternice, počas ktorej mi odstránili spomínané choré bunky. Úprimne, na tej konizácii som bola niekoľkokrát, lebo výsledky stále neboli ideálne. Dnes, dva roky po spomínaných zákrokoch som v poriadku, ale chodím na pravidelné kontroly k svojej gynekologičke. Som šťastná, že som zdravá, no predsa len – všetko mohlo byť inak. Už nikdy nevynechám pravidelné prevencie!
Zatvoriť popup