Tlačové správy

Máte pochybnosti o svojom zdravotnom stave? MEDIREX spustil novú službu verejnosti

Tlačová správa 13. decembra 2017
Laboratóriá MEDIREX GROUP ponúkajú novú možnosť využitia služieb laboratórnej diagnostiky. Ide o rýchlo dostupné vyšetrenia, ktoré poskytujú na vlastnú žiadosť pacienta, bez potreby predchádzajúcej návštevy všeobecného lekára či iného špecialistu. Na výber majú záujemcovia širokú paletu vyšetrení vo všetkých odboroch laboratórnej medicíny, ktoré im pomôžu zorientovať sa v ich v zdravotnom stave.

Sezóna chrípky začína

Tlačová správa 3. novembra 2017
Sezónne respiračné infekcie patria medzi najčastejšie príčiny chorobnosti v populácii. Sezóna respiračných ochorení začína približne v októbri a trvá až do konca apríla.

MEDIREX GROUP stále na koni

Tlačová správa 18. októbra 2017
„Laboratórna diagnostika je považovaná za najdynamickejšie sa rozvíjajúci odbor, pretože využíva najnovšie poznatky z oblasti vedy a výskumu a v pomerne krátkom čase ich dokáže preniesť do praxe.

DNA test, ktorý vymysleli Slováci, zavádzajú do praxe zahraničné laboratóriá

Tlačová správa 28. októbra 2016
Slovensko je vďaka úspechu mladých molekulárnych biológov vo svete známejšie ako kedysi. Unikátny neinvazívny test, ktorý dokáže stanoviť riziko troch častých chromozómových porúch plodu z krvi matky, napríklad Downov syndróm, zaujal aj svetové laboratóriá. Dnes je slovenský TRISOMY test dostupný v Rusku, Indii, Chorvátsku, Maďarsku aj v Českej republike.

Nový slovenský test dokáže odhaliť Downov syndróm rýchlo a bezbolestne – zo vzorky krvi

Tlačová správa 22. septembra 2015
Mladí slovenskí vedci vyvinuli unikátny test pre tehotné ženy – TRISOMY. Nové vyšetrenie dokáže rýchlo, bezpečne a bezbolestne s vysokou presnosťou od 12. týždňa tehotenstva vylúčiť najčastejšie chromozómové poruchy plodu (trizómie), napr. Downov syndróm. V prípade, že jeho výsledok je negatívny, tehotná žena nemusí podstúpiť odber plodovej vody, amniocentézu. TRISOMY test sa na rozdiel od invazívnych...

UNIKÁTNY MIKROSKOP NA ODHALENIE RAKOVINY KRČKA MATERNICE

Tlačová správa 19. septembra 2014
Špeciálny prístroj preskúma stovky preparátov naraz a má až štyrikrát vyšší záchyt rakovinových buniek ako klasická cytológia

TS - Medirex spája svoje laboratóriá

Tlačová správa 1. apríla 2014
Medicínske laboratóriá LABMED menia svoj názov na MEDIREX

V Košiciach majú mercedes medzi labákmi! Tento moderný komplex vyšetrí až 4500 vzoriek krvi denne

Tlačová správa 21. februára 2014
Pre pacientov sú neviditeľní, ale pre lekárov nenahraditeľní! Mercedes medzi laboratóriami u nás už začal slúžiť svojmu účelu.

V Košiciach otvorili nové moderné centrálne laboratórium

Tlačová správa 21. februára 2014
Najmodernejší laboratórny komplex Medirex Group v Košiciach.

V Košiciach otvorili najmodernejšie laboratóriá na východnom Slovensku

Tlačová správa 20. februára 2014
V Košiciach dnes slávnostne otvorili nové komplexné centrálne laboratórium s vybavením na najvyššej európskej úrovni, ktoré je zároveň najväčším na východe Slovenska.

Pozoruhodná novinka v Košiciach: V meste otvorili najväčšie laboratórium na celom východe!

Tlačová správa 20. februára 2014
V Košiciach dnes slávnostne otvorili nové komplexné centrálne laboratórium s vybavením na najvyššej európskej úrovni, ktoré je zároveň najväčším na východe Slovenska. Zariadenie dokáže denne spracovať vyše 4 500 vzoriek krvi a vykonať vyše 50 000 vyšetrení.

V Košiciach otvorili najmodernejšie laboratóriá na východnom Slovensku

Tlačová správa 20. februára 2014
V Košiciach dnes (štvrtok 20. februára 2014) slávnostne otvorili nové komplexné centrálne laboratórium s vybavením na najvyššej európskej úrovni, ktoré je zároveň najväčším na východe Slovenska.

Medicínske laboratóriá LABMED menia svoj názov na MEDIREX

Tlačová správa 27. marca 2014
Najväčší a najúspešnejší hráč v oblasti laboratórnej diagnostiky na Slovensku, spoločnosť MEDIREX GROUP, prechádza rozsiahlou transformáciou.