Tlačové správy

V Košiciach majú mercedes medzi labákmi! Tento moderný komplex vyšetrí až 4500 vzoriek krvi denne

Tlačová správa 21. februára 2014

Pre pacientov sú neviditeľní, ale pre lekárov nenahraditeľní! Mercedes medzi laboratóriami u nás už začal slúžiť svojmu účelu.

V najmodernejšom diagnostickom komplexe za 4,5 mil. eur vďaka špičkovým prístrojom a prvotriednym odborníkom dokážu na nadštandardných pracoviskách rýchlejšie nastaviť účinnú liečbu.

„Naše nové centrálne laboratórium poskytuje služby nemocniciam, poliklinikám a rôznym ambulanciám na celom východe. Stavili sme na najmodernejšiu techniku, aká nie je ani na väčšom pracovisku v Bratislave,“ uviedol generálny manažér košického laboratórneho komplexu Radoslav Bardún.

Jeho kolegyňa Anna Kováčová vyzdvihla presnú a správnu diagnostiku širokej škály ochorení. Využitie je totiž nielen v biochémii, hematológii, imunológii, genetike, mikrobiológii či toxikológii, ale aj pri vyšetrení buniek a tkanív v onkológii.

Keďže majú k dispozícii až 20 áut a 140 špičkových odborníkov, dokážu rýchlo vyšetriť len v priebehu jedného dňa až 4 500 vzoriek krvi. Umožňujú to prístroje najnovšej generácie. Tkanivové preparáty vyhodnocujú už v deň doručenia, čo je cenné pri diagnostike zhubných nádorových ochorení. Aj preto nové pracovisko v Košiciach možno označiť za mercedes medzi našimi labákmi!

Viac o komplexe

  • investícia 4,5 mil. €
  • rozloha 3 000 m²
  • 140 odborníkov
  • robotizovaný systém zachytáva stopové prvky
  • diagnostikuje ochorenia centrálneho nervového systému
  • vyšetruje rôzne alergie
  • pomáha odhaliť onkologické ochorenia

Zdroj: Autor: kz, Novy Cas, http://www.cas.sk/clanok/273770/v-kosiciach-maju-mercedes-medzi-labakmi-tento-moderny-komplex-vysetri-az-4500-vzoriek-krvi-denne.html