Tlačové správy

Pozoruhodná novinka v Košiciach: V meste otvorili najväčšie laboratórium na celom východe!

Tlačová správa 20. februára 2014

V Košiciach dnes slávnostne otvorili nové komplexné centrálne laboratórium s vybavením na najvyššej európskej úrovni, ktoré je zároveň najväčším na východe Slovenska. Zariadenie dokáže denne spracovať vyše 4 500 vzoriek krvi a vykonať vyše 50 000 vyšetrení.

Investície na vybudovanie centrálneho laboratória dosiahli takmer 4,5 milióna eur. Laboratórium zamestná približne 140 špičkových odborníkov, zaberá plochu 3 000 štvorcových metrov a denne môže spracovať vyše 4 500 vzoriek krvi a vykonať vyše 50 000 vyšetrení.

Ako prezradila manažérka marketingu a PR spoločnosti Medirex Group, ktorá za celým projektom stojí, Zuzana Kovaľová, práve rýchle, komplexné a kvalitné služby patria k hlavným prínosom.“Laboratórium disponuje robotickou linkou a najmodernejšími prístrojmi, ku ktorým patrí napríklad tkanivový procesor najnovšej generácie, ktorý dokáže spracovať vzorky už za niekoľko hodín, čiže tkanivové preparáty sú zanalyzované už v deň doručenia. To je nesmierne dôležité napríklad pri zhubných nádorových ochoreniach,“ uviedla Kovaľová.

Vďaka kvalitnému vybaveniu toxikologického laboratória o nový chromatografický analyzátor sa zvýši citlivosť záchytu nových drog, ktoré sa inou technikou nedajú dokázať. Laboratórium bude tiež ponúkať počítačom asistovanú mikroskopiu pri LBC cytológií, ktorá patrí k svetovým novinkám a mnoho ďalších špičkových technológií.

Zdroj: Global24, http://kosice.dnes24.sk/pozoruhodna-novinka-v-kosiciach-v-meste-otvorili-najvacsie-laboratorium-na-celom-vychode-170703