Blogy / Články

Komplikuje ti jedlo život? Medirex pomáha riešiť problémy s trávením

Blog/Článok 12. apríla 2019
Potravinové intolerancie a alergie dnes trápia viac ako 14 miliónov Európanov. Ich príznaky sa môžu prejaviť až 72 hodín po konzumácii jedla. Jednoduchý domáci test z laboratórii Medirex dokáže odhaliť až 270 rizikových potravín

Predstavenie našich laboratórií v televízií TA3

Blog/Článok 25. decembra 2018
Ing. Gavlas predstavil divákom TA3 naše laboratóriá, ktoré patria medzi svetovú špičku. Porozprával o tom, do akej miery môže rýchla a presná diagnostika ovplyvniť ďalší život pacienta.

Kontaktné šošovky ako zdroj zápalu.

Blog/Článok 3. decembra 2018
Ak vás zaujíma, aké riziká môžu meňavky predstavovať pre ľudské zdravie, prečítajte si rozhovor s našim prof. RNDr. Františkom Ondriskom, PhD. z parazitológie.

Čo je to dirofilária a čo môže spôsobiť.

Blog/Článok 1. decembra 2018
RNDr. Vojtech Boldiš, PhD., vedúci úseku parazitológie, vysvetlil čitateľom portálu vyšetrenie.sk, čo je to dirofilária a čo môže spôsobiť.

RNDr. Renata Lukačková objasnila divákom TA3, čo je NGS a ako funguje pri diagnostike dedičných a onkologických ochorení.

Blog/Článok 29. novembra 2018
Čo je NGS a ako funguje pri diagnostike dedičných a onkologických ochorení.

Predstavenie nášho diagnostického laboratória v TA3

Blog/Článok 27. novembra 2018
Medicínska riaditeľka laboratórií MEDIREX, RNDr. Elena Tibenská, PhD., predstavila divákom naše diagnostické laboratóriá, vysvetlila, v čom spočíva ich unikátnosť a aké benefity prináša do procesu analýzy vzoriek pacientov, ktoré denne vyšetrujeme.

MEDIREX GROUP stále na koni

Blog/Článok 20. októbra 2017
„Laboratórna diagnostika je považovaná za najdynamickejšie sa rozvíjajúci odbor, pretože využíva najnovšie poznatky z oblasti vedy a výskumu a v pomerne krátkom čase ich dokáže preniesť do praxe.