Aktuality

Vyšiel nový metodický list – Liečba kmeňovými bunkami

Aktualita 25. januára 2018
Podrobnosti o liečbe prináša nový metodický list.

Nový cenník laboratórnych vyšetrení pre samoplatcov

Aktualita 1. januára 2018
V súvislosti so zavedením viacerých nových vyšetrení v laboratóriách MEDIREX GROUP sme aktualizovali cenník laboratórnych vyšetrení na priamu platbu mimo zdravotného poistenia, ktorý je v platnosti od 1. januára 2018.

Máte pochybnosti o svojom zdravotnom stave? MEDIREX spustil novú službu verejnosti

Aktualita 13. decembra 2017
Laboratóriá MEDIREX GROUP ponúkajú novú možnosť využitia služieb laboratórnej diagnostiky. Ide o rýchlo dostupné vyšetrenia, ktoré poskytujú na vlastnú žiadosť pacienta, bez potreby predchádzajúcej návštevy všeobecného lekára či iného špecialistu. Na výber majú záujemcovia širokú paletu vyšetrení vo všetkých odboroch laboratórnej medicíny, ktoré im pomôžu zorientovať sa v ich v zdravotnom stave.

Sezóna chrípky začína

Aktualita 3. novembra 2017
Sezónne respiračné infekcie patria medzi najčastejšie príčiny chorobnosti v populácii. Sezóna respiračných ochorení začína približne v októbri a trvá až do konca apríla.

Preskripčná viazanosť by sa mohla rozšíriť na 12 mesiacov

Aktualita 9. októbra 2017
Rezort zdravotníctva navrhuje predĺžiť dobu platnosti preskripčného záznamu na 1 rok, čo by malo uľahčiť život viacerým pacientom a taktiež odbremeniť špecialistov.

O zmenách v laboratórnej diagnostike za posledných 10 rokov

Aktualita
„Pre pacienta sme neviditeľní, pre lekára nenahraditeľní,“ hovorí Ing. Jozef Gavlas, MSc., v rozhovore pre Zdravotnícke noviny. Prečítajte si aj vy, ako pokročila laboratórna diagnostika na Slovensku za posledných 10 rokov a kam modernizácia v tejto oblasti speje v najbližších dňoch.

Komplexná laboratórna diagnostika je už pod jednou značkou Medirex

Aktualita 1. mája 2017
Spoločnosť HPL spol. s r.o., sa dňom 1. 5. 2017 v dôsledku zlúčenia stáva súčasťou spoločnosti Medirex, a. s..

Rozšírené vyšetrenie TRISOMY test + dokáže zo vzorky krvi odhaliť aj raritné ochorenia plodu

Aktualita 10. apríla 2017
Vďaka ešte hlbšej analýze DNA plodu z krvi matky vedia najnovšie okrem Downovho, Edwardsovho a Patauovho syndrómu odhaliť aj ďalšie poruchy chromozómov. Tehotná žena tak môže získať detailnejší obraz o zdraví svojho ešte nenarodeného dieťaťa.

Prečítajte si nové číslo vedeckého časopisu newslab

Aktualita 3. apríla 2017
Prvé tohtoročné vydanie vedeckého časopisu newslab je už k dispozícii. Opäť prináša najnovšie poznatky z vedy a výskumu v laboratórnej medicíne, ktoré je dobré vedieť.

Deň otvorených dverí aj tento rok prilákal študentov do našich laboratórií

Aktualita 16. februára 2017
Deň otvorených dverí je už tradičným podujatím, ktoré sa každoročne koná v centrálnych laboratórnych komplexoch v Bratislave a v Košiciach. Študenti majú jedinečnú príležitosť vidieť ako prebieha laboratórna diagnostika od príjmu biologického materiálu až po jeho analýzu odborníkmi.

Naši parazitológovia s kolektívom autorov napísali novú učebnicu pre študentov, lekárov širokých odborností i laboratórnych diagnostikov

Aktualita 27. januára 2017
Kniha Klinická parazitológia je pozoruhodným spracovaním problematiky parazitov a ochorení, ktoré spôsobujú vrátane ich diagnostiky.

Odborníci z MEDIREX GROUP v médiách

Aktualita 5. januára 2017
RNDr. Daniela Hučková v časopise Nové lieky

Sledovanie indikačných obmedzení na oddelení sérológie, virológie a molekulárnej biológie infekčných ochorení

Aktualita 31. októbra 2016
Spoločnosť Medirex, a.s., člen skupiny MEDIREX GROUP, s platnosťou od 1. októbra 2016 zaviedla pri objednávaní laboratórnych vyšetrení sledovanie indikačných obmedzení

TRISOMY test zavádzajú do praxe aj laboratóriá v zahraničí

Aktualita 28. októbra 2016
Unikátny neinvazívny test, ktorý dokáže stanoviť riziko troch častých chromozómových porúch plodu z krvi matky, napríklad Downov syndróm, zaujal aj svetové laboratóriá. Dnes je slovenský TRISOMY test dostupný v Rusku, Indii, Chorvátsku, Maďarsku aj v Českej republike.

Prestížny genetický kongres Izakovičov memoriál už po druhý raz u nás

Aktualita 26. októbra 2016
Významný genetický kongres Izakovičov memoriál sa po šiestich rokoch opäť uskutočnil na pôde MEDIREX GROUP ACADEMY, ktorá ho spoluorganizovala.

Stretneme sa na Európskej noci výskumníkov

Aktualita 29. septembra 2016
Na 10. ročníku festivalu vedy na Slovensku nebude ani tento rok chýbať MEDIREX GROUP. Pripravili sme si pútavé prezentácie, s ktorými sa predstavíme v Bratislave aj v Košiciach. Európska noc výskumníkov sa tradične koná posledný septembrový piatok. Tento deň pripadá na 30. 9. 2016.

Odštartovala séria odborných seminárov z oblasti laboratórnej diagnostiky

Aktualita 20. septembra 2016
Túto jeseň organizujeme 15 seminárov, na ktorých si zdravotníci budú môcť rozvíjať svoje odborné vedomosti. Prvý sa začal v pondelok 19. 9. 2016 v Topoľčanoch na tamojšom okresnom úrade.

Slovenský DNA test na Downov syndróm absolvovalo už viac ako 1300 žien

Aktualita 5. mája 2016
Výsledok slovenskej vedy a výskumu – TRISOMY test, ktorý dokáže len z malého množstva krvi odhaliť Downov syndróm – sa v praxi stretol s dôverou lekárov aj slovenských žien. Za sedem mesiacov ho v praxi vyskúšalo viac ako 1300 tehotných žien, ktoré sa obávali chromozómových porúch svojich bábätiek.

Podávanie nízkomolekulárneho heparínu (LMWH) môže ovplyvniť výsledok TRISOMY testu

Aktualita 22. augusta 2016
V odborných publikáciách sa objavili nové skutočnosti, podľa ktorých podávanie nízkomolekulárneho heparínu (LMWH) zvyšuje pravdepodobnosť neinformatívneho výsledku neinvazívneho prenatálneho genetického skríningu (NIPT).

MEDIREX GROUP ACADEMY pripravuje XXVII. Izakovičov memoriál

Aktualita 15. augusta 2016
V poradí už XXVII. Izakovičov memoriál organizuje Slovenská spoločnosť lekárskej genetiky v spolupráci s neziskovou organizáciou MEDIREX GROUP ACADEMY práve na jeseň.

Používate už Klientsku zónu? eLab vypíname o 15 dní!

Aktualita 15. júla 2016
Uistite sa, že máte nainštalovaný správny internetový prehliadač.

Slovenský DNA test na Downov syndróm absolvovalo už viac ako 1300 žien

Aktualita 20. mája 2016
V 98 % prípadov TRISOMY test oznamoval potešujúcu správu a stovky budúcich mám tak mohli prežiť svoje tehotenstvo bez stresu či pochybností.

Pozývame vás na XXVII. Izakovičov memoriál

Aktualita 12. apríla 2016
V poradí XXVII. Izakovičov memoriál bude už na jeseň. Slovenská spoločnosť lekárskej genetiky ho organizuje v spolupráci s MEDIREX GROUP ACADEMY, n. o.

Rozšírili sme spektrum vyšetrení o oblasť sérológie, virológie a molekulárnej biológie

Aktualita 6. apríla 2016
S cieľom dosiahnuť komplexnú laboratórnu diagnostiku sme zaviedli nové portfólio služieb. Našu ponuku sme doplnili o laboratórne vyšetrenia v oblasti sérológie, virológie a molekulárnej biológie.

Reportáž o našich laboratóriách Vo svete technológií na TA3

Aktualita 4. apríla 2016
Boli ste už na návšteve v našich laboratóriách? Ak nie, môžete do nich nahliadnuť prostredníctvom reportáže, ktorú priniesla televízia TA3 vo svojej relácii Svet technológií.
‹ predchádzajúce  01 02 03    nasledujúce ›